Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Cvičení pro naladění vědomí k mentálnímu vidění

5. 07. 2007 9:51:11
„Jsem duchovní bytost. Protože jsem duchovní bytostí, mohu vnímat za hranice prostoru a času. Mé vědomí je neotřesitelné vnějšími vlivy. Mé vědomí je schopné se přenést do libovolného místa v minulosti, přítomnosti a budoucnosti kdekoliv v existujícím prostoru. Je to má přirozená vlastnost. Jako člověk jsem proto schopen vnímat vše vnímatelné a porozumět tomu. Všude a za všech okolností hledám poučení, a proto se neustále vyvíjím. Abych rozšířil svůj růst a dopomohl k růstu i ostatním, upírám svoji pozornost k určenému okamžiku existence.
Cvičení:
1. Pohodlně se usadíme a zavřeme oči na dobu 30 vteřin. Pak se energeticky očistíme. Muži levým prsteníčkem uzavřou levou nosní dírku, a prudce vydechnou nosní dírkou pravou; s představou, že se tímto výdechem zbavují veškerých nečistot z celého svého těla. Poté pravým prsteníčkem uzavřou pravou nosní dírku, a pomalu se levou nosní dírkou nadechují do celého těla; s představou, že tímto nádechem naplňují celé své tělo jemným světlem (představovat, cítit různé barvy, jemnost..., přidat Lásku, blaženost...). Ženy (nosní) dírky obrátí – vydechují levou, nadechují pravou.

2. Následuje masáž trvající 1 minutu, kterou provádíme se zavřenýma očima. Masáž provedeme tak, že nejprve zahřejeme ruce třením o sebe. Pak jemně přitlačíme ruce na obličej. Masážní pohyby směřují při nádechu na vrcholek hlavy a při výdechu zpět ke krku (veškeré masážní pohyby se ukončují směrem k srdci). Muži pokračují masáží pravé ruky rukou levou. Obejmeme zápěstí druhou rukou jako náramkem, dlaň je umístěna na hřbetu ruky. Nejprve pevně sevřeme paži a sevření podržíme asi 1 vteřinu. Pak ruku posuneme výše a sevření opakujeme. Postupnými stisky masírujeme paži od zápěstí k ramenu. Následně paži nepřerušovaným plynulým pohybem třeme od zápěstí až k ramenu. Ruka se směrem nahoru pohybuje po hřbetní straně paže, směrem dolů po palcové hraně paže. Ženy provádějí ty samé pohyby, ale pravou ruku používají k masáži ruky levé. Pokračujeme masáží druhé ruky. Následuje masáž nohou, kdy muži začínají od kotníku pravé nohy masáží lýtka a stehna až k tříslu. Nohu masírujeme oběma rukama, palce jsou na přední straně nohy. Nestačí-li nám prsty rukou na obejmutí stehna, necháváme zásadně mezeru na přední straně. Nejprve pevně sevřeme končetinu a sevření podržíme asi jednu vteřinu. Pak ruku posuneme výše a sevření opakujeme. Postupnými stisky masírujeme končetinu po celé její délce až k tříslu. Následně končetinu nepřerušovaným plynulým pohybem třeme od kotníku až k tříslu. Následuje druhá noha.

3. Pohodlně se usadíme a provedeme rychlé dechové cvičení pránájáma (oči jsou zavřené) po dobu 10 vteřin. Rychlá pránájáma se vyznačuje jemnými krátkými rychlými nádechy a výdechy, kdy střídavě uzavíráme jednu nosní dírku po cyklu nádech/výdech. Muži k uzavírání nosních dírek použijí pravou ruku – palec a prostředníček, ženy ruku levou.

4. Následuje pomalá pránájáma po dobu 10 minut (oči jsou zavřené). Nádech má trvat dvojnásobek času výdechu. Po nádechu zadržíme dech na 1 vteřinu (lze zakrýt obě nosní dírky).

5. Pohodlně se usadíme a zavřeme oči na dobu 5 minut.

Otevřeme oči a okamžitě zahájíme proces MEV. Pokročilí adepti MEV zkrátí relaxaci v bodu 5. na dvě minuty. Pak naslouchají kazetě s autosugestivními příkazy (viz dole, případně rozšířené) po dobu 10 minut. Pak opakují bod 5. po dobu dvou minut.

Podmínky pro MEV:

Prostředí: klidná, tmavá místnost, prosta hluků, pachů a přemíry světla. Pohodlné sezení s psacími potřebami a protokoly.

Operatér: ideální je dvojice; zřec a navaděč. Měli by se vyvarovat použití léků, drog, parfémů, přemíry jídla.

Autosugesce:

„Jsem duchovní bytost. Protože jsem duchovní bytostí, mohu vnímat za hranice prostoru a času. Mé vědomí je neotřesitelné vnějšími vlivy. Mé vědomí je schopné se přenést do libovolného místa v minulosti, přítomnosti a budoucnosti kdekoliv v existujícím prostoru. Je to má přirozená vlastnost. Jako člověk jsem proto schopen vnímat vše vnímatelné a porozumět tomu. Všude a za všech okolností hledám poučení, a proto se neustále vyvíjím. Abych rozšířil svůj růst a dopomohl k růstu i ostatním, upírám svoji pozornost k určenému okamžiku existence. Koncentruji se pouze na určený okamžik existence a nevnímám informace, které se k určenému okamžiku existence nevztahují. Důkladně tento okamžik pozoruji, studuji vše co je v něm obsaženo a vše důkladně zaznamenávám ve své paměti.

Mantra: „Zůstaň v obraze, koncentruj se na subjekt" („stay in structure")

Kompletní manuál v angličtině

Další informace

Autor: Ota Luňák | čtvrtek 5.7.2007 9:51 | karma článku: 7.83 | přečteno: 927x

Další články blogera

Ota Luňák

Tajný náčelník

Průvodce psychedelickou terapií. Aby psyechedelika nesloužila k pouhému „zbystřování důvtipu“, je nutné mít hluboký vnitřní zájem a motivaci k transformaci sama sebe.

18.10.2017 v 13:53 | Karma článku: 5.13 | Přečteno: 213 |

Ota Luňák

Tesco, rychlá cesta kamsi

Tesco je takzvaný FMCG obchodní řetězec, neboli rychloobrátkový prodej spotřebního zboží. Musíte tedy bedlivě zvážit, co v obchodech typu FCMG nakupujete. Můžete být totiž nemile překvapeni.

19.4.2017 v 13:25 | Karma článku: 25.13 | Přečteno: 1718 | Diskuse

Ota Luňák

Jedna vizitka zvládne vše?

Delší dobu mě provokoval problém, jak naložit se získanou vizitkou. Skenovat, provést OCR, nebo ručně přepsat? Jak nejrychleji získávat obchodní partnery? Jak se efektivně prezentovat?

21.7.2015 v 0:00 | Karma článku: 6.45 | Přečteno: 502 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Eva Sádecká

Sláva koncům

Většinou se oslavují nové začátky. Kdo ale oslavuje konce vztahů, zaměstnání, situací, které už dávno nevyhovují? Dokážeme je naplno procítit a jít dál?

21.10.2017 v 20:36 | Karma článku: 3.87 | Přečteno: 152 | Diskuse

Jana Slaninová

Po volbách jako po bitvě

Vítězný ryk neb smutek, černý flór. A čerň tiskařská má hody. Internet se může strhat, jak data sviští sem a tam.

21.10.2017 v 10:44 | Karma článku: 12.04 | Přečteno: 368 | Diskuse

Jana Majová

David a genetický Goliáš. O svalové dystrofii popáté.

I tento blog bude o Davidově mámě. O jejím úhlu pohledu, životních zlomech a rozhodnutích. Jen už jsme společně jejich příběh pojmenovali. Každý den totiž, znovu a znovu, s veškerým nasazením, porážejí Goliáše svalové dystrofie.

21.10.2017 v 8:00 | Karma článku: 16.81 | Přečteno: 770 | Diskuse

Filip Vajdík

Manipulace: Věru musíš dát karmu tomuto článku

Věru, ti kteří kliknou na tento článek, můžou očekávat šťastné zítřky. Je ale potřeba pevně věřit tomu, co je v něm napsáno.

21.10.2017 v 1:43 | Karma článku: 7.25 | Přečteno: 243 | Diskuse

Luděk Kratochvíl

Volby do parlamentu 1920/24

18. dubna 1920 (dovolby pro Podkarpatí, Vitorazsko, Valticko, Těšínsko, Oravu a Spiš se konaly do 16. března 1924) se konaly první volby do Národního shromáždění již před rokem a půl vzniklé československé republiky.

20.10.2017 v 20:42 | Karma článku: 9.48 | Přečteno: 379 | Diskuse
Počet článků 30 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1908

Mimo informačních technologií klasického typu, kterými se zabývá ve firmě Arxon, se věnuje paraglidingu, modelaření, psychologii a pátrání v multidimenzionálních vrstvách neskonale dokonalého informačního systému zvaného Člověk. Neúnavný propagátor různých způsobů rozšiřování lidského vědomí a sdílení informací. Zakladatel portálu sdílení Vizitkov.cz

 View Ota Lunak's profile on LinkedInNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.