Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Osobní prožitky

Ota Luňák

Zlaté kapičky doktora Rychlíka

U obvodního doktora jsem nebyl mnoho let; asi proto, že léky zásadně nepožívám. Jsem totiž přesvědčen, že za nemocemi je vždy psychika/mysl - ať již přímo (působení psychiky na geny), či nepřímo nezdravým způsobem života (přejídání se, konzumace chemických potravin...). Současná "věda" již k tomuto poznatku také pomalu dospívá.

9.1.2012 v 23:03 | Karma článku: 23.78 | Přečteno: 2329 | Diskuse

Ota Luňák

Extáze s Elspeedem v Andalusii

Po ukončení letové sezóny Elspeedo komunity se mi moc nechtělo létání na padákovém kluzáku (Gradient Orbit 2) zanechat. Začal jsem si už létání více vychutnávat, a tudíž mě napadaly různé myšlenky jak "dále a více"... Když jsem se naposledy na Javorovém v Beskydech ocitnul ve výšce přes tisíc metrů došlo mi, že se budu muset začít zajímat a učit, co dále - jak na přelety, jak využívat GPS, jak získat znalost mnoha souvisejících terénů, podmínek, letových omezení... atd. Navíc ve mně podzimní počasí neustále zvyšovalo touhu po sluníčku.

8.12.2009 v 13:44 | Karma článku: 6.59 | Přečteno: 1083 | Diskuse

Ota Luňák

Samasati II

Když jsem se vrátil z dalšího úžasného kruhu spřízněných duší, byl jsem plný touhy vyjádřit slovy to, co slovy vyjádřit nejde. Došlo mi ale, že se pomalu vracím do stavu vědomí, kdy slova se stávají zbytečnou brzdou, kdy stačí zaostřit vědomí a paprsek mé pozornosti mě přenese tam, kam potřebuji.

25.6.2009 v 9:48 | Karma článku: 6.99 | Přečteno: 980 | Diskuse

Ota Luňák

Týden zázraků - rituál Samasati

Pětidenní mystická cesta s Alanem Lowenem a Cariocou v České republice. Před jedenácti lety, v džungli karibského pobřeží Kostariky, vytvořili Alan, světoznámý učitel osobního rozvoje, a Carioca, vynikající brazilský muzikant, jedinečný rituál Samasati – hluboce lidskou, mystickošamanskou cestu do světa duše, ducha, srdce a bytí. Někteří z vás jste již poznali překrásné písně a mantry Cariocova vizionářského rituálu (http://www.cariocafreitas.com.br/engl/index.html) a znáte jejich ohromující krásu a schopnost nás otevřít posvátným a jemněhmotným stavům. Někteří v ČR již cestovali s Alanem do tajemství transformace vlastního bytí. Zažili probuzení, léčení a otevření. Celonoční zpěv a meditace s Cariocou a doprovázejícími hudebníky je mystickou cestou. Zahrnuje šamanský rituál, během něhož se hudba stává cestou k božskému.

16.7.2008 v 13:59 | Karma článku: 9.10 | Přečteno: 1362 | Diskuse

Ota Luňák

Paragliding, GPS a Google

Když jsem se chystal na jarní termický výlet do Italského Bassano, který pořádalo skvělé Elspeedo, objevil jsem zajímavou technickou hračku: GPS záznamník tras Q1200. Tato šikovná věcička může sloužit i jako externí přijímač signálů GPS pro mobil nebo notebook. Hlavním lákadlem je ale možnost zaznamenat GPS polohy (až 200.000 bodů) trasy pěšmo, na kole, v autě - či na padáku, jak se to hodilo mně.

6.4.2008 v 10:48 | Karma článku: 8.54 | Přečteno: 1507 | Diskuse

Ota Luňák

Paragliding

Kopec Raná u Loun je krásný. Leč strmý. První dojmy ovlivnily optimalizované vzpomínky z jinošství, kdy jsem na Rané létal s R/C větroni. Po 40 letech však byly výstupy s cca 15 kily padákové výstroje (plus voda, fotoaparát) poněkud méně skotačivé, a hravost mládí jsem musel nahradit pokorou a ohledem k již mnoho let věrně sloužícímu tělíčku...

17.8.2007 v 11:58 | Karma článku: 10.94 | Přečteno: 1788 |

Ota Luňák

Peruánské střípky (výlet za Matkou Ajahuaskou)

Naše skupina se kdysi (kolem roku 2002) scházela delší dobu v Aura-Somě . Meditace v nádherném, energeticky čistém prostoru byly krásné, všichni jsme chodili rádi. Postupně jsme do meditací zahrnuli hru na šengy a hlavním nástrojem tvorby „prostupů“ do vyšších vrstev vědomí se staly karty mistrů a archandělů z nakladatelství Synergie. Byli jsme zdánlivě harmonická skupina duchovně levitujících bytostí, spokojených sama se sebou a kojících se nádhernou lehkostí „práce“ na sobě. Pak nás inspirovaly výlety skupiny „spanilých“ duchovních cest, která misemi po celém světě zachraňuje planetu Zemi, a všechny nezodpovědné a v temnotách bloudící bytosti tohoto šerosvěta. Tato inspirace narušila poklidně mrtvolnou atmosféru našich sedánek, a hladina sladkého „duchovního“ klímání se zvlnila pulsy nepokojných srdcí. Pojedeme taky do Peru! Jistě tam bude též co, a koho zachraňovat! Moje dřívější pozitivní zkušenost s peruánským šamanem Antoniem a hypnotická žvanivost způsobila, že před záchrannou misí jsme se rozhodli nejprve očistit co nejdelším pitím extraktu z liány smrti, Matky Ajahuasky. Čím více, tím lépe, říkali jsme si. To uneseme! Jak to však dopadlo, se dočtete dále, milí nedočkaví hledači...

16.6.2007 v 14:46 | Karma článku: 9.17 | Přečteno: 1641 |

Ota Luňák

Vnitřní dialog

Jakmile je dosaženo vnitřního mlčení, je možné vše. Metoda směřující k zastavení našeho vnitřního dialogu je stejná jako ta, pomocí které jsme byli nauční k sobě mluvit. Byli jsme tomu naučeni povinně a bez váhání. Stejným způsobem musíme vnitřní rozmluvu i zastavit. Povinně a bez váhaní. Svět lidí stoupá a klesá a lidé stoupají a klesají se svým světem. Bojovník se však do stoupání a klesání svých bližních nezapojuje. (Carlos Castaneda)

4.6.2007 v 17:08 | Karma článku: 15.62 | Přečteno: 1633 |
Počet článků 30 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1908

Mimo informačních technologií klasického typu, kterými se zabývá ve firmě Arxon, se věnuje paraglidingu, modelaření, psychologii a pátrání v multidimenzionálních vrstvách neskonale dokonalého informačního systému zvaného Člověk. Neúnavný propagátor různých způsobů rozšiřování lidského vědomí a sdílení informací. Zakladatel portálu sdílení Vizitkov.cz

 View Ota Lunak's profile on LinkedInNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.