Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Cvičení pro naladění vědomí k mentálnímu vidění

5. 07. 2007 9:51:11
„Jsem duchovní bytost. Protože jsem duchovní bytostí, mohu vnímat za hranice prostoru a času. Mé vědomí je neotřesitelné vnějšími vlivy. Mé vědomí je schopné se přenést do libovolného místa v minulosti, přítomnosti a budoucnosti kdekoliv v existujícím prostoru. Je to má přirozená vlastnost. Jako člověk jsem proto schopen vnímat vše vnímatelné a porozumět tomu. Všude a za všech okolností hledám poučení, a proto se neustále vyvíjím. Abych rozšířil svůj růst a dopomohl k růstu i ostatním, upírám svoji pozornost k určenému okamžiku existence.
Cvičení:
1. Pohodlně se usadíme a zavřeme oči na dobu 30 vteřin. Pak se energeticky očistíme. Muži levým prsteníčkem uzavřou levou nosní dírku, a prudce vydechnou nosní dírkou pravou; s představou, že se tímto výdechem zbavují veškerých nečistot z celého svého těla. Poté pravým prsteníčkem uzavřou pravou nosní dírku, a pomalu se levou nosní dírkou nadechují do celého těla; s představou, že tímto nádechem naplňují celé své tělo jemným světlem (představovat, cítit různé barvy, jemnost..., přidat Lásku, blaženost...). Ženy (nosní) dírky obrátí – vydechují levou, nadechují pravou.

2. Následuje masáž trvající 1 minutu, kterou provádíme se zavřenýma očima. Masáž provedeme tak, že nejprve zahřejeme ruce třením o sebe. Pak jemně přitlačíme ruce na obličej. Masážní pohyby směřují při nádechu na vrcholek hlavy a při výdechu zpět ke krku (veškeré masážní pohyby se ukončují směrem k srdci). Muži pokračují masáží pravé ruky rukou levou. Obejmeme zápěstí druhou rukou jako náramkem, dlaň je umístěna na hřbetu ruky. Nejprve pevně sevřeme paži a sevření podržíme asi 1 vteřinu. Pak ruku posuneme výše a sevření opakujeme. Postupnými stisky masírujeme paži od zápěstí k ramenu. Následně paži nepřerušovaným plynulým pohybem třeme od zápěstí až k ramenu. Ruka se směrem nahoru pohybuje po hřbetní straně paže, směrem dolů po palcové hraně paže. Ženy provádějí ty samé pohyby, ale pravou ruku používají k masáži ruky levé. Pokračujeme masáží druhé ruky. Následuje masáž nohou, kdy muži začínají od kotníku pravé nohy masáží lýtka a stehna až k tříslu. Nohu masírujeme oběma rukama, palce jsou na přední straně nohy. Nestačí-li nám prsty rukou na obejmutí stehna, necháváme zásadně mezeru na přední straně. Nejprve pevně sevřeme končetinu a sevření podržíme asi jednu vteřinu. Pak ruku posuneme výše a sevření opakujeme. Postupnými stisky masírujeme končetinu po celé její délce až k tříslu. Následně končetinu nepřerušovaným plynulým pohybem třeme od kotníku až k tříslu. Následuje druhá noha.

3. Pohodlně se usadíme a provedeme rychlé dechové cvičení pránájáma (oči jsou zavřené) po dobu 10 vteřin. Rychlá pránájáma se vyznačuje jemnými krátkými rychlými nádechy a výdechy, kdy střídavě uzavíráme jednu nosní dírku po cyklu nádech/výdech. Muži k uzavírání nosních dírek použijí pravou ruku – palec a prostředníček, ženy ruku levou.

4. Následuje pomalá pránájáma po dobu 10 minut (oči jsou zavřené). Nádech má trvat dvojnásobek času výdechu. Po nádechu zadržíme dech na 1 vteřinu (lze zakrýt obě nosní dírky).

5. Pohodlně se usadíme a zavřeme oči na dobu 5 minut.

Otevřeme oči a okamžitě zahájíme proces MEV. Pokročilí adepti MEV zkrátí relaxaci v bodu 5. na dvě minuty. Pak naslouchají kazetě s autosugestivními příkazy (viz dole, případně rozšířené) po dobu 10 minut. Pak opakují bod 5. po dobu dvou minut.

Podmínky pro MEV:

Prostředí: klidná, tmavá místnost, prosta hluků, pachů a přemíry světla. Pohodlné sezení s psacími potřebami a protokoly.

Operatér: ideální je dvojice; zřec a navaděč. Měli by se vyvarovat použití léků, drog, parfémů, přemíry jídla.

Autosugesce:

„Jsem duchovní bytost. Protože jsem duchovní bytostí, mohu vnímat za hranice prostoru a času. Mé vědomí je neotřesitelné vnějšími vlivy. Mé vědomí je schopné se přenést do libovolného místa v minulosti, přítomnosti a budoucnosti kdekoliv v existujícím prostoru. Je to má přirozená vlastnost. Jako člověk jsem proto schopen vnímat vše vnímatelné a porozumět tomu. Všude a za všech okolností hledám poučení, a proto se neustále vyvíjím. Abych rozšířil svůj růst a dopomohl k růstu i ostatním, upírám svoji pozornost k určenému okamžiku existence. Koncentruji se pouze na určený okamžik existence a nevnímám informace, které se k určenému okamžiku existence nevztahují. Důkladně tento okamžik pozoruji, studuji vše co je v něm obsaženo a vše důkladně zaznamenávám ve své paměti.

Mantra: „Zůstaň v obraze, koncentruj se na subjekt" („stay in structure")

Kompletní manuál v angličtině

Další informace

Autor: Ota Luňák | čtvrtek 5.7.2007 9:51 | karma článku: 7.83 | přečteno: 925x

Další články blogera

Ota Luňák

Tesco, rychlá cesta kamsi

Tesco je takzvaný FMCG obchodní řetězec, neboli rychloobrátkový prodej spotřebního zboží. Musíte tedy bedlivě zvážit, co v obchodech typu FCMG nakupujete. Můžete být totiž nemile překvapeni.

19.4.2017 v 13:25 | Karma článku: 25.13 | Přečteno: 1682 | Diskuse

Ota Luňák

Jedna vizitka zvládne vše?

Delší dobu mě provokoval problém, jak naložit se získanou vizitkou. Skenovat, provést OCR, nebo ručně přepsat? Jak nejrychleji získávat obchodní partnery? Jak se efektivně prezentovat?

21.7.2015 v 0:00 | Karma článku: 6.45 | Přečteno: 493 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Libuse Palkova

Existují v Evropě hranice?

Vstupem do Schengenu hranice sice zmizely, ale přesto člověk pozná, když přejede z jednoho státu do jiného-a nejen proto, že se změní nápisy. Jednou jsem vezla skupinu Amíků z Německa do Prahy a jejich vedoucí mě pěkně naštvala

20.8.2017 v 22:27 | Karma článku: 12.25 | Přečteno: 353 | Diskuse

Jan Tomášek

Žebrák - hrad a podhradí

Nedávno jsem psal o pražských hradech Václava IV a dnes si dovolím pozvat na malé zastavení na patrně nejoblíbenějším mimopražském hradě tohoto krále - totiž Žebráku. Pozornost bude ovšem zaměřena spíše na jeho podhradí.

20.8.2017 v 21:51 | Karma článku: 5.97 | Přečteno: 157 | Diskuse

Zdeněk Kloboučník

Proč do tý politiky lez?

„No protože je nenažranej,“ vystřelí od boku každý, kdo vidí do Babiše jak do hubený kozy. A když přidáte otázku, proč podpora ANO setrvale atakuje hranici 30 %, no tak to je taky jednoduchý, protože lidi jsou blbí.

20.8.2017 v 17:34 | Karma článku: 25.16 | Přečteno: 679 | Diskuse

Jan Pražák

Též u nás mohou být migranti nebezpeční

Hluboce by se mýlil ten, kdo by se snažil tvrdit, že jsme v našem státě v bezpečí před lidmi, kteří k nám migrují z cizích zemí.

20.8.2017 v 16:45 | Karma článku: 21.48 | Přečteno: 781 | Diskuse

Markéta Vaculová

Jak být v mezilidské komunikaci přímý aneb asertivní komunikace v praxi sociálních služeb

Asertivita je součástí zdravé mezilidské komunikace. Znamená to nebýt v komunikaci pasivní, manipulativní nebo agresivní, ale být přímý a ohleduplný k druhým, se současným zachováním svých práv a svého názoru.

20.8.2017 v 16:08 | Karma článku: 5.51 | Přečteno: 209 | Diskuse
Počet článků 29 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1953

Mimo informačních technologií klasického typu, kterými se zabývá ve firmě Arxon, se věnuje paraglidingu, modelaření, psychologii a pátrání v multidimenzionálních vrstvách neskonale dokonalého informačního systému zvaného Člověk. Neúnavný propagátor různých způsobů rozšiřování lidského vědomí a sdílení informací. Zakladatel portálu sdílení Vizitkov.cz

 View Ota Lunak's profile on LinkedIn

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.